Zbystřete všichni, kdo si nedokážete představit hru bez trochy té cákající krve. Hra 54 Dead Miles je totiž určená právě pro vás. Atmosféra je opravdu hororová. Ocitnete se ve světě plném pravých strašidelných zombie. Tyto hrozivé chodící mrtvoly jsou hladové a lační po šťavnatých lidských mozcích, na kterých by si mohly pochutnat. Shodou hodně ošklivé náhody se ocitnete v prostředí plném zombie zrovna uprostřed noci. Sice není černočerná tma, měsíc je totiž zrovna v úplňku, ale i tak není zrovna nejbezpečnější se v těchto končinách pohybovat. Ještěže máte k dispozici automobil. V jeho útrobách budete prozatím v bezpečí. Navíc kovová karoserie dokáže rozmetat hladového zombíka na kusy. Jakmile do něj najedete, sice si pořádně zašpiníte kapotu od jeho krve, ale vy sami budete v bezpečí.

Na začátku hry jste bez auta. Je vám ale jasné, že si musíte okamžitě nějaké pořídit, jinak nemáte šanci dožít se rána. Nejlevnější auto je dodávka, která stojí pět tisíc dolarů. To sice není zrovna nejlevnější, ale vy máte naštěstí na svém kontě dokonce pět tisíc pět set, čili vám ještě nějaká rezerva zbude. Automobil si můžete vyšperkovat tak, aby jezdil jako žádný jemu podobný. Lze mu upravit ovládání, motor, pneumatiky a také doplnit benzín do nádrže, abyste se vůbec rozjeli. Jakmile jste připraveni, můžete vyrazit do polí, která se jen hemží klátícími se mrtvolnými postavami. Jiná a bezpečnější cesta však bohužel neexistuje. Terén je těžký a plný zrádných nerovností. S běžným autem byste za normálních okolností zapadli a už se nedostali pryč, dodávka je však naštěstí do těchto podmínek dělaná a má hodně silný motor.

Cílem hry je ujet daleko od zombíků do bezpečí. Vzdálenost, která vám ještě zbývá k vytouženému cíli, se vám odpočítává v pravém dolním rohu. Deset kilometrů, na kterých začínáte, se možná nejeví jako příliš velká vzdálenost, ale v tomto případě se vám bude zdát opravdu nekonečná. Za každého sraženého zombíka se vám na konto načítají peníze, za které si můžete dokupovat vylepšení pro vaše stávající auto, nebo dokonce auto lepší a pro zombie ničivější. Jakmile si na to vyděláte, můžete nasednout do lehkého nákladního automobilu pouze s kabinou a následně i do pořádného těžkého tiráka.

Ze začátku se vám bude zdát zdolání tratě jako nesplnitelný úkol. Je to tím, že auto zatím nemá tu správnou výdrž, na kterou si musíte postupně vydělat. Hlavním problémem je málo benzínu v nádrži, který stačí na pouhý zlomek cesty. Pokud to nevzdáte a vydržíte, odměnou vám bude čím dál delší dojezd, až nakonec protnete cílovou pásku a budete si moct přidat hru mezi splněné.

54 Dead Miles sice nedisponuje zrovna nejpoutavějším příběhem ani závratně vyšperkovanou grafikou, to vám ale naštěstí dokonale vynahradí skutečnost, že si musíte neustále hlídat hladinu benzínu a vzdálenost, která vám zbývá do cíle. Hra je v tomto opravdu napínavá a poutavá. Ti z vás, kteří nejsou zrovna mistry zručnosti a přesnosti jistě potěší, že ani jedno v této hře neuplatníte. V podstatě jedete stále vpřed a hloupí zombíci vám jdou přímo pod kola bez jakékoliv snahy utéct nebo alespoň uhnout stranou. Přejeme příjemnou jízdu a co nejvíce zombie sprovoděných ze světa.

další herní recenze

Stella Facial Makeover Winx Club
Personal Shopper 2
Magic Pen
Police Revenge
Zuma Kangaroo

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.