Války pokaždé stojí spousty životů na všech stranách. My se nyní podíváme na jednu válečnou hru, která je ovšem pojatá úplně jinak. Dostanete totiž na starost pouze jediného vojáka, jenž si ale sám musí poradit s ohromnou nepřátelskou přesilou. Jelikož se ale jedná o boj mezi poměrně technologicky vyspělým bojovníkem proti slabě vyzbrojené armádě, může mít nějakou hypotetickou šanci uspět. Jeho osudů se musíte ujmout vy a dovést ho ke slavnému vítězství. Vydejte se společně do Karibiku, kde najdete všechny své nepřátele hezky pohromadě. Podívejme se tedy blíže na hru s názvem Arny's Battle: Carribeans v rámci této recenze. V příštím odstavci se pokusíme soustředit na samotnou akci a jak to celé vypadá, zatímco v posledním odstavci si necháme prostor na popsání technických parametrů hry. Na úplný závěr zhodnotíme, jestli se vyplatí si Arny's Battle: Carribeans spouštět.

Hlavní hrdina není vojákem z povolání, ale jedná se o archeologa, kterému domorodci nechtějí povolit výzkum významných lokalit, a proto se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a prostřílet si cestu k pokladům světa. Kromě toho vám též byly ukradeny šaty ze šňůry a následně po vás někdo hodil těžký předmět. To si samo sebou nemůžete nechat líbit a vydáte se do džungle se zbraní v ruce. Archeologa ovládáte  kombinací klávesnice a myši. Myš použijete v podstatě pouze ke střelbě, zatímco zbytek obstaráte na klávesnici.

Pohyb obstarají směrové šipky a přepínání mezi jednotlivými zbraněmi provedete stiskem příslušného čísla. Mezerníkem navolíte další zbraň v pořadí. Na nové zbraně narazíte cestou a mají omezený počet nábojů. Hlavní zbraň má neomezený počet nábojů, takže s nimi šetřit nemusíte, nicméně není tak účinná jako nově nalezené. Jakmile se vydáte do boje, brzy narazíte na prvního nepřítele se šavlí v ruce. Naštěstí vlastníte střelnou zbraň, takže stačí si ho nepřipustit k tělu a máte vyřešeno. Do začátku dostanete sice pět životů, ale nemusíte o ně hned přijít. Nepřátelé občas vyskočí, i když si myslíte, že už žádný nepřijde, takže si hlídejte i ústupovou cestu. Po chvíli už narazíte i na další typ nepřátel, které představují jakési mechanicky upravené želvy, jež dokážou vystřelovat z krunýře řízenou střelu, která si vás najde, tedy v případě, že ji dříve nesestřelíte. Kromě nepřátel se ve hře nachází též různé nástrahy a překážky, s nimiž si musíte poradit se ztrátou co nejméně životů.

V menu vás uvítá zajímavá hudba, která navozuje příjemnou a napjatou atmosféru. Při samotném boji se můžete těšit i na zvuky okolí jako třeba střelba z automatické pušky, která vydává charakteristické rány. Po vizuální stránce už jsme samozřejmě viděli lepší i horší hry, ale v Arny's Battle: Carribeans se jedná o docela vhodné doplnění celé hry. V okolí uvidíte i různé palmy a jiné rostliny. Nepřátelé se postupem času vylepšují a musíte si dávat dobrý pozor, jak si proti nim počínáte. Nápad je to rozhodně zajímavý, takhle bojový archeolog se příliš často nevidí. Určité technické nedostatky hra sice má, nicméně zábava je u hry zaručena. Konkurence je silná a hra se asi zařadí mezi průměrné kousky, ale na víc asi ani autoři neaspirovali. Obtížnost celkem slušně vyladili, takže nic nebrání tomu, abychom hru doporučili k vyzkoušení.

další herní recenze

Pet Grooming Studio
Představení online automatů a karetní hry black jack
Stella Facial Makeover Winx Club
Zuma Kangaroo
Police Revenge

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.