Každá z vás jistě někdy ve svém životě slyšela o Frankensteinovu monstru. Tato bytost straší ve snech už mnohé generace. Jedná se o výplod fantazie šíleného vědce Frankensteina, který se rozhodl stvořit živou bytost tím, že sešil několik částí mrtvých těl. Bytost pak otevřela oči díky mocné síle blesků, která jí vdechla život. Vědec se domníval, že bytost bude pouze živá, ale nikoliv myslící. To se ale pořádně spletl. Bytost je sice ohyzdná a špatně sešitými švy na hlavě jí vykukuje mozek, ale myslí jí to moc dobře a cítí dokonce i lidské emoce.

V této hře je Frankensteinovo monstrum zobrazeno jako mohutný chlapík s popelavě zelenou kůží, s černými vlasy a ne příliš sympatickým obličejem. Probudil se zrovna v okamžiku, kdy byl v prapodivné tajemné laboratoři, kde byl stvořen, docela sám. A právě v tuto chvíli se s ním setkáte i vy. Monstrum je připoutané pouty, která ovšem nejsou dostatečně pevná pro silnou myslící bytost. Vaším úkolem je našeho zeleného chlapíka dostat na svobodu, po které touží ze všeho nejvíce na světě.

Nejprve je třeba dostat monstrum z jeho pout. Jakmile bude volné, může vaše cesta na svobodu začít. Frankensteinova laboratoř leží ve sklepeních starodávného hradu, v jehož chodbách číhají mnohé nástrahy. Obživlá bytost je však natolik chytrá, že je, samozřejmě s vaší vydatnou pomocí, hravě překoná. Holýma rukama by ovšem nezvládla vůbec nic. Všude jsou totiž mechanismy ovládané na svou dobu moderními a složitými přístroji. Navíc je hrad už opravdu hodně starý a na mnoha místech se rozpadá.

Ale ani až když se dostanete s monstrem na čerstvý vzduch, nemáte zdaleka vyhráno. Vesničané totiž ani v nejmenším nesouhlasí s pokusy doktora Frankensteina, které považují za ďáblovo dílo. Táhnou tedy hromadně s pochodněmi, vidlemi, a samozřejmě za vydatného řevu na hrad. Kdyby narazili na vědcův výtvor, který tedy ďábelsky alespoň podle vzhledu, vypadá, nedopadlo by to s ním ani náhodou dobře. Vesničané by ho probodali vidlemi a neptali by se ho na to, co cítí, a jak moc mu to myslí. Vesnička, do které se monstrum dostalo, poskytuje naštěstí mnoho způsobů, jak se bezpečně ukrýt před řáděním pobožného davu. Monstrum moc dobře ví, že mezi lidmi by žít nemohlo a že je odsouzené k celoživotní samotě. Ale všechno je lepší, než být pokusným králíkem v něčí laboratoři. Proto projde bez povšimnutí vesnicí a zamíří si to k molu, ze kterého vede cesta na svobodu.

Hra nevyžaduje žádné složité ovládání. Vystačíte si pouze s myší. S její pomocí vyhledáváte věci, které by mohly monstru pomoci dostat se na svobodu. Práci máte značně ulehčenou, protože při najetí na ten správný předmět se kurzor promění do podoby dobře známé bílé ruky, která signalizuje, že jste našli tu správnou věc. Je ovšem potřeba sebrat věci ve správném pořadí. Pokud budete chtít zvednout, popřípadě použít nějakou věc, na kterou monstrum nedosáhne nebo bude za nepřekonatelnou překážkou, budou vaše snahy marné. Také si dávejte dobrý pozor, abyste poslali Frankensteinovu bytost dál až poté, co budou odstraněny z cesty všechny překážky. Jinak by dopadla neslavně a svobodu by na vlastní kůži nikdy nepoznala. Hra vám nezabere moc času, takže jestli si chcete oddychnout u dobré hry, ale nechcete u ní strávit celý den, je Frankentory dobrá volba!

další herní recenze

Zuma Kangaroo
Toto in the Rain
A Bride First Kiss
Police Revenge
Justin Bieber Saw Game

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.