Kdo by si nevzpomínal na malé figurky vojáčků, se kterými se dalo báječně hrát. Ve hře s názvem Little Soldiers takové zmenšené vojáčky dostanete na starost a musíte je provést přes všechny nástrahy velkého světa. Vojáček dostane k dispozici vše potřebné, co by se mu mohlo v misi hodit a vaším úkolem bude ho vždy dostat na správné místo a zakončit zadanou misi podle rozkazu. Jedná se o netradiční hru, která stojí určitě za pozornost, a proto jí podrobíme bližšímu zkoumání v rámci této recenze. Čtenáři by se měli dozvědět, jak se hra hraje, jaké má silné a slabší stránky a zda se vůbec vyplatí se do ní pouštět. Pohodlně se tedy usaďte a dočtěte recenzi až do samého konce, kde objevíte naše doporučení nebo zamítnutí této hry.

Nejprve se musíte naučit, jak chodit, šplhat a skákat. To vše vám hra podrobně ukáže a popíše, jak by se to mělo udělat. Po kliknutí na vojáčka se objeví všechny možnosti, jaké můžete využít. Jednu z nich si vyberte a klikněte na symbol. První mise je opravdu pouze tréninková a slouží hlavně k seznámení se základním ovládáním hry, které je poměrně intuitivní, takže se na něj dá rychle a pohodově zvyknout. Ve druhé misi už se naučíte kopat a střílet ze zbraně. Ze začátku druhé úrovně ještě nápovědu dostanete, ale se střelbou už si musíte poradit sami.

Najděte si tedy potřebný cíl, jenž překáží vašemu postupu dále a sestřelte ho z vhodné pozice. V úrovních musíte překonávat nejrůznější překážky a postupem času se obtížnost poměrně navyšuje. Nesmíte spadnout z velké výšky nebo se někde ztratit, jinak musíte misi restartovat, což buď provede hra automaticky, nebo si musíte kliknout na zelenou šipku. Při řešení většiny misí potřebujete využívat logické uvažování, jelikož se jedná o pěkně zapeklité problémy. Hra obsahuje hned několik na sebe navazujících úrovní a herní čas není úplně z nejnižších, což je určitě dobře. Postupem času se dokonce naučíte vytvářet na hrací ploše vlastní kamenné bloky, díky nimž se můžete dostat až na místo určení, protože jinudy jednoduše cesta nevede. A jak jsou na tom Little Soldiers po technické stránce?

Ještě na úplném začátku hry si můžete vybrat, jestli chcete ve hře slyšet nějaké zvuky. Pokud necháte zaškrtnutou volbu, že ano, pak se těšte na celkem příjemný hudební doprovod. Po vizuální stránce se jedná o zajímavý kousek, ale zase žádnou hitparádu též nečekejte. Hlavní hrdina vypadá jako voják, ale příliš detailů na sobě nemá. Okolní krajina vypadá zajímavě, ale ne reálně. V podstatě se dá říct, že to je opravdu okolí hodné hry na vojáčky s plastovými zmenšeninami. Hratelnost je velice slušná a zábava u hraní Little Soldiers je zaručena. Jedná se o poměrně zajímavě připravenou hru na logickém základě, kde potřebujete dohledat cestu k žlutě označenému místu. Tam se nachází východ z mise a pro vás postup do další úrovně. Pokud tedy tento typ her máte v oblibě, pak rozhodně dlouze nepřemýšlejte a Little Soldiers si vyzkoušejte. Velmi chytře udělané je ovládání, kdy si bohatě vystačíte za pomoci myši. Stačí jen vybrat správný úkon a voják ho bez ptaní vykoná. Ptáte se na naše konečné hodnocení? Určitě hru můžeme doporučit k vyzkoušení.

další herní recenze

Shopaholic Hawaii
Police Revenge
Představení online automatů a karetní hry black jack
Main Street Pizza
Magic Pen

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.