Počítačové hry se dělí do nejrůznějších kategorií, nicméně s určením typu hry Magic Pen je opravdu problém. Nepodobá se ničemu, co bychom už měli možnost někde vidět. V podstatě se jedná o logickou hru, protože budete vymýšlet nejrůznější řešení, jak dotáhnout hru do vítězného konce. K tomu účelu máte magické pero, se kterým můžete kreslit různé tvary podle předlohy. A vzhledem k tomu, že příliš obdobných her není vytvořeno, rozhodli jsme se, že Magic Pen podrobíme detailnějšímu pozorování a zkusíme odhalit světlejší či stinnější stránky hry. Čtenáři by se měli podle toho sami rozhodnout, jestli se jim vyplatí se do hraní pouštět.

Před sebou máte hned několik na sebe navazujících úrovní, ve kterých se snažíte dostat kuličku do cíle. K tomu účelu musíte vymyslet tvary, které by mohly být užitečné a trefit kuličku do cílové rovinky. Po spuštění první úrovně dostanete od hry nápovědu, takže se naučíte, jak by to celé mělo vypadat. K pohybu červené kuličky musíte namalovat různé objekty, čímž kuličku vytlačíte do správné oblasti. Při kreslení využijete myš, když musíte držet celou dobu levé tlačítko, dokud nedokreslíte. Poté se nakreslený tvar objeví na hrací ploše. Máte ale určitá omezení a nesmíte tak kreslit do jiných objektů. K nakreslení kruhu můžete využít kliknutí levého tlačítka myši a držení, přičemž začínáte ve středu předpokládaného kruhu.

Postupem času se dostanete na kreslení mnohem složitějších předmětů. Kdyby se vám něco snad nepovedlo, můžete to v klidu vymazat gumou, stačí stisknout klávesu A a kliknout do tvaru či předmětu, který chcete smazat. Při kreslení se pokuste udržet pevnou ruku, protože jinak nakreslíte nepřesný obrazec a to by se vám nemuselo hodit. Hra vám pokaždé změří, kolik tvarů potřebujete na dokončení jednotlivé úrovně. Autoři si pro hráče nepřipravili nijak závratný počet úrovní a při prvních z nich se ještě ke všemu ani nezapotíte a řešení vymyslíte během okamžiku. Některé z úrovní už jsou složitější, ale přesto se jedná o poměrně nízký počet a hráči by jistě přivítali větší počet úrovní.

Ke hře si vyslechnete celkem zajímavý hudební doprovod, který příliš nevyrušuje od přemýšlení a příjemně doplňuje atmosféru. Po vizuální stránce se jedná o pěknou kreslenou grafiku, která sice není dokonalá, ale perfektně doplňuje celou atmosféru hry. Při hraní Magic Pen si procvičíte hned několik dovedností. Určitě bude potřeba hodně trpělivosti, jelikož ne pokaždé se trefíte na první pokus do přesného tvaru. To napovídá, že další potřebnou schopností bude pevná ruka, aby se nakreslil opravdu ten tvar, jenž je potřeba na dokončení úrovně. Ale to ještě není vše, jelikož bez dostatečné dávky zdravého rozumu se daleko nedostanete. Musíte totiž odhadovat, jaké tvary budou pro posouvání kuličky nejvhodnější. Obtížnost se navyšuje postupně, ale určitě je velká škoda, že se autoři nerozhodli vytvořit mnohem více úrovní, než kolik jich je k dispozici. To hru trochu sráží, nicméně i přesto se jedná o zajímavý herní model, který často k vidění není. I proto hru doporučujeme k vyzkoušení, jelikož zábava je zaručena. Pouze ten herní čas není ideální, ale třeba nás autoři překvapí a ještě připraví nějaké další pokračování...

další herní recenze

Pet Grooming Studio
Police Revenge
Justin Bieber Saw Game
Představení online automatů a karetní hry black jack
Arny Battle

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.