Jen málokdo z nás by neměl rád pizzu. Tato původem italská pochoutka si dokázala získat miliony příznivců po celém světě, a to i u nás. Někdo si ji dává se sýrem, šunkou, jiný třeba se žampiony nebo s olivami. Ve hře Main Street Pizza se ocitnete v roli podnikavého Itala, který si otevřel svoji pizzerii na hlavní třídě. Vůně pečeného těsta se hned rozletí po celém městě a začne lákat hladové, a hlavně zvědavé hosty, kteří si chtějí dát k obědu nebo k večeři dobroučkou pizzu.

Váš podnik je ve městě zcela nový, proto si bude muset své stále zákazníky teprve získat. Nejdřív se k vám začnou pomaličku trousit první hosté, kteří si objednají pizzu pouze s jednou ingrediencí jen tak na zkoušku. Protože děláte nejlepší pizzu v celém širém okolí, brzy vám zákazníků výrazně přibude a budou se samozřejmě zvyšovat jejich nároky. Budou chtít pizzu s více než jednou ingrediencí a samozřejmě také něco k pití, čím by mohli dobré jídlo „spláchnout“.

Jako správný Itálií odkojený kuchař, děláte pizzu pořádně a poctivě podle původní receptury. Své těsto si připravujete sami a dokážete ho mistrně rozválet ve vzduchu, aby pizza byla co nejtenčí a nejkřehčí. Poté korpus naberete na dřevěnou lopatu a dáte péct do pece, ve které plápolá oheň. Ten zajistí nádhernou vůni pizzy, která podráždí čichové i chuťové buňky. Pizzu pečete pěkně dozlatova, poté vytáhnete a posypete ingrediencí, kterou si zákazník objednal. Na výběr máte ze zelené papriky, žampionů, bazalkového pesta a kukuřice, pro milovníky masa nabízíte klobásu a na kousky nakrájenou uzeninu. K pití pak ledový čaj a citronádu.

Nebyla by to ani hra založená na obsluhování zákazníků, abyste nemuseli své hosty obsloužit v omezeném čase. Strávníci jsou totiž pořádně netrpěliví, a jakmile jim nedodáte jejich pizzu s nápojem včas, urazí je to a naštvaně vaši pizzerii opustí. A můžete si být jistí, že vás rozhodně nedoporučí svým kamarádům… Ještěže je na konci každého dne možné svou restauraci i své schopnosti vylepšovat. Aby byli zákazníci trpělivější, to spolehlivě zařídí rádio, rychlost přípravy pizzy zrychlíte pravidelným tréninkem, po kterém dokážete točit pizzu rychleji. Aby stoly nebyly příliš obyčejné a nepůsobily fádně, lze zakoupit ubrusy nádherných barev, díky kterým se hostům bude ve vaší restauraci mnohem lépe jíst i trávit.

Ovládání hry je jednoduché, ale zaručeně ne jednotvárné. Točení pizzy na prstě započnete kroužením kurzoru myši nad šéfkuchařovým vztyčeným prstem. Přenášení a vyndávání pizzy z pece i umístění chutných ingrediencí na hotovou pizzu pak už zvládnete klasickým klepáním. Hra je graficky nenáročná a jednoduché zářivé barvy potěší oko možná více, než složitě propracovaná grafika. Celá hra působí velice roztomile, což způsobují hlavně zákazníci se svýma obrovskýma očima a růžolícími se tvářemi – podobnýma, jaké známe z japonských animovaných seriálů. Samotného pana šéfkuchaře uvidíme pouze na začátku a poté už se bude zobrazovat pouze jeho ruka v bělostném rukávu. Je to trochu škoda, protože na úvodní obrazovce se na nás usmívá veselý postarší pán s cvikrem na velkém nose.

Hru Main Street Pizza si rozhodně zahrajte, ale nezaručujeme, že po ní nedostanete příšernou chuť na pizzu. Ale i když ji dostanete, nic se neděje. Pizzerie s výborným italským pokrmem jsou dnes již naštěstí téměř v každém větším městečku. Proto přejeme příjemně strávené chvilky s touto krásnou hrou a dobrou chuť! J

další herní recenze

Zuma Kangaroo
Personal Shopper 2
Představení online automatů a karetní hry black jack
Shopaholic Hawaii
Stella Facial Makeover Winx Club

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.