Jen málokdo z nás by neměl rád pizzu. Tato původem italská pochoutka si dokázala získat miliony příznivců po celém světě, a to i u nás. Někdo si ji dává se sýrem, šunkou, jiný třeba se žampiony nebo s olivami. Ve hře Main Street Pizza se ocitnete v roli podnikavého Itala, který si otevřel svoji pizzerii na hlavní třídě. Vůně pečeného těsta se hned rozletí po celém městě a začne lákat hladové, a hlavně zvědavé hosty, kteří si chtějí dát k obědu nebo k večeři dobroučkou pizzu.

Váš podnik je ve městě zcela nový, proto si bude muset své stále zákazníky teprve získat. Nejdřív se k vám začnou pomaličku trousit první hosté, kteří si objednají pizzu pouze s jednou ingrediencí jen tak na zkoušku. Protože děláte nejlepší pizzu v celém širém okolí, brzy vám zákazníků výrazně přibude a budou se samozřejmě zvyšovat jejich nároky. Budou chtít pizzu s více než jednou ingrediencí a samozřejmě také něco k pití, čím by mohli dobré jídlo „spláchnout“.

Jako správný Itálií odkojený kuchař, děláte pizzu pořádně a poctivě podle původní receptury. Své těsto si připravujete sami a dokážete ho mistrně rozválet ve vzduchu, aby pizza byla co nejtenčí a nejkřehčí. Poté korpus naberete na dřevěnou lopatu a dáte péct do pece, ve které plápolá oheň. Ten zajistí nádhernou vůni pizzy, která podráždí čichové i chuťové buňky. Pizzu pečete pěkně dozlatova, poté vytáhnete a posypete ingrediencí, kterou si zákazník objednal. Na výběr máte ze zelené papriky, žampionů, bazalkového pesta a kukuřice, pro milovníky masa nabízíte klobásu a na kousky nakrájenou uzeninu. K pití pak ledový čaj a citronádu.

Nebyla by to ani hra založená na obsluhování zákazníků, abyste nemuseli své hosty obsloužit v omezeném čase. Strávníci jsou totiž pořádně netrpěliví, a jakmile jim nedodáte jejich pizzu s nápojem včas, urazí je to a naštvaně vaši pizzerii opustí. A můžete si být jistí, že vás rozhodně nedoporučí svým kamarádům… Ještěže je na konci každého dne možné svou restauraci i své schopnosti vylepšovat. Aby byli zákazníci trpělivější, to spolehlivě zařídí rádio, rychlost přípravy pizzy zrychlíte pravidelným tréninkem, po kterém dokážete točit pizzu rychleji. Aby stoly nebyly příliš obyčejné a nepůsobily fádně, lze zakoupit ubrusy nádherných barev, díky kterým se hostům bude ve vaší restauraci mnohem lépe jíst i trávit.

Ovládání hry je jednoduché, ale zaručeně ne jednotvárné. Točení pizzy na prstě započnete kroužením kurzoru myši nad šéfkuchařovým vztyčeným prstem. Přenášení a vyndávání pizzy z pece i umístění chutných ingrediencí na hotovou pizzu pak už zvládnete klasickým klepáním. Hra je graficky nenáročná a jednoduché zářivé barvy potěší oko možná více, než složitě propracovaná grafika. Celá hra působí velice roztomile, což způsobují hlavně zákazníci se svýma obrovskýma očima a růžolícími se tvářemi – podobnýma, jaké známe z japonských animovaných seriálů. Samotného pana šéfkuchaře uvidíme pouze na začátku a poté už se bude zobrazovat pouze jeho ruka v bělostném rukávu. Je to trochu škoda, protože na úvodní obrazovce se na nás usmívá veselý postarší pán s cvikrem na velkém nose.

Hru Main Street Pizza si rozhodně zahrajte, ale nezaručujeme, že po ní nedostanete příšernou chuť na pizzu. Ale i když ji dostanete, nic se neděje. Pizzerie s výborným italským pokrmem jsou dnes již naštěstí téměř v každém větším městečku. Proto přejeme příjemně strávené chvilky s touto krásnou hrou a dobrou chuť! J

další herní recenze

Pet Grooming Studio
Stella Facial Makeover Winx Club
Justin Bieber Saw Game
Zuma Kangaroo
Magic Pen

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.