Ženy od přírody moc rády nakupují. Je to paráda jen tak brouzdat po obchodech a prohlížet si spoustu lákavého zboží, kterého jsou plné regály. Ženy samozřejmě nejraději nakupují oblečení nebo doplňky v podobě šperků, bot a kabelek. Občas pořídí i nějaký ten doplněk do bytu. Movitější dámy si mohou pořídit vše, co se jim líbí, ty méně movité se mohou při procházení po obchodním centru alespoň zasnít. Vždy se ale musejí vrátit ke své domácnosti a hlavně k práci, bez které by si nemohly koupit vůbec nic. Dámy, co byste řekly tomu, kdyby nakupování bylo nejen vaším koníčkem, ale i zaměstnáním? Pokud si to neumíte představit, zkuste si toto povolání snů na vlastní kůži už v druhém dílu úspěšné hry Personal Shopper 2!

Vžijete se do role krásné Macy, která pracuje jako profesionální nákupčí pro jednu nadnárodní společnost. Zatím byla jen obyčejnou zaměstnankyní, ale díky svým výjimečným schopnostem nakoupit vše rychle a kvalitně, nyní získala opravdu důležitou práci. Ředitel společnosti, pan Henry, se dozvěděl o jejím umu a rozhodl se ji pověřit těžším úkolem, než na jaké byla doposud zvyklá. Společnost expanduje do tří nových států, a aby mohla co nejlépe reprezentovat, musí se nejprve zařídit zasedací místnost, ve které budou zástupci společnosti jednat s investory v daném státě. Zasedačka musí vypadat tak, aby se domácí lidé necítili jako na jiné planetě. Nejlepší vkus na zařizování takových věcí mají právě dámy. Problém je, že nezbývá zrovna moc času a Macy musí vše zařídit opravdu rychle. Co říkáte? Přijmete tuto výzvu?

Hra Personal Shopper patří mezi tak zvané „hry ztracených objektů“. V každém levelu máte na spodní liště vyobrazený seznam věcí, které je potřeba koupit. Bohužel z nich vidíte jenom obrysy. Všechny tyto předměty musíte najít v místním obchodě. Ztížené to máte hned dvojnásobně. Zaprvé ani v jednom obchodě nepanuje zrovna největší pořádek, proto se budete muset pozorně rozhlížet. A zadruhé všechny věci musíte najít v omezeném časovém limitu tří minut. Pokud se vám bude na konci limitu zdát, že jste v koncích a zbývá vám jedna jediná věc, hledejte v obchodě nákupní tašku. Čím víc jich máte, tím víckrát vám může Macy poradit. Použijte je ale jen v krajní nouzi!

Aby hra nebyla jednotvárná, podíváte se celkem do tří kulturně odlišných států. První lokalitou, kam vás váš zaměstnavatel vyšle, je orientální Čína. Nejoblíbenější barvou Číňanů je červená. Navíc si potrpí na různé symboly jejich země – vějíře, vázy nebo třeba lampiony. Všechno najdete v jednom zapadlém krámku kdesi v Pekingu. Jakmile je čínská mise splněna, vydáte se do Evropy, konkrétně do Holandska vyhlášeného svými překrásnými tulipány. Evropa bývá hodně tradiční, proto se Macy rozhodne holandskou zasedačku vyzdobit v ryze tradičním stylu. Nesmí chybět tradiční modrobílý porcelán, dřeváky, ale ani pochutiny v podobě vynikajících a světoznámých sýrů. Nejtěžším úkolem je zařizování zasedačky v poslední lokalitě. Je jí totiž Jižní Afrika. Tato země je hodně multikulturní. Narazíte tu jak na domorodé černochy, tak na přistěhovalce z různých koutů světa, hlavně z Británie. Macy se dokáže důstojně poprat i s tímto problémem.

V každé zemi musíte překonat celkem tři úrovně. Vašim cílem je získat co nejvíce bodů. Základní body získáváte za nalezení všech předmětů. Přilepšit si můžete časovým bonusem a také nalezením nápovědní nákupní tašky. Na konci hry se můžete zapsat do tabulky nejúspěšnějších hráčů. Co myslíte, překonáte rekord?

další herní recenze

Představení online automatů a karetní hry black jack
Arny Battle
54 Dead Miles
Police Revenge
Shopaholic Hawaii

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.