Taky vás stejně jako mě vždycky zajímalo, co se bude dít s vaším psíkem nebo kočičandou, pokud je dáte do zvířecího salonu krásy? Leckterý člověk by jen stěží uvěřil, co všechno se dá dneska s našimi čtyřnohými miláčky udělat. V této flash hře  to nejenom zjistíte, ale ještě se stanete tím, kdo se bude muset o domácí mazlíčky postarat tak, aby je jejich paničky či páníčkové nepoznali.
Tato hra je také skvělá pro děti, které by rády věčně šamponovali a kartáčovali ta opravdová zvířátka. Takže, rodičové drazí, koukejte dětem tuhle hru dovolit, zajistíte si totiž klid v rodině a delší život vašim zvířátkům.

Hra Pet Grooming Studio vám na úplném začátku nabídne 2 módy. Já osobně bych doporučovala začít nejdříve free (volným) módem, přestože je jako první nabízen time (časový) mód. V tomto módu si totiž hezky procvičíte to, co budete potom muset činit na čas. Ve volné hře si můžete vybrat z 5 zvířátek, přičemž 3 z nich jsou pejskové a 2 kočičky. No, snad nebudou milovníci koček příliš uraženi, že to není obráceně, nebo alespoň půl na půl. Ale kdo ví, třeba ten, kdo toto rozdělení vymýšlel, jej bral podle vlastní skutečnosti, a tak se na něj nehněvejme.

Když se podíváme na výběr zvířátek blíže, zjistíme, že mají opravdu sladká jména, která se velice hodí k jejich roztomiloučkému vzezření. V angličtině jsou jejich jména samozřejmě trochu sladší, ale pokud bychom je přeložili, získáme: Kokos, Cukr a Med pro pejsky a Lékořice a Zázvor pro kočičky. Až na ten Zázvor je to dokonalost sama… co se týče ras, tak tady bych se asi raději držela zpátky, kromě ovčáka, dalmatina a jezevčíka toho moc nepoznám, ale Suger bych tipovala na yorkšírského teriéra. Zbytek nechám na vás a vaši fantazii, každopádně jsou to miláčkové, které bych si okamžitě vzala domu. Klidně všechny. Ovšem nejsem si jistá, jak dlouho by mi ta radost vydržela.

Po výběru mazlíka nastane samotná hra. Dejme tomu, že si vyberete běloučkého pudla, který ovšem příliš běloučký není. Asi se někde honil za psími slečnami a takhle chudák dopadl. No, co se dá dělat, přeci jen jste za tuhle práci placeni a tak hurá do čištění. Nejdříve je potřeba psa houbou namydlit. Až bude mít bublinky úplně všude, naskočí vám možnost pokračování k dalšímu kroku.
Je fajn, že v této hře to nefunguje jako ve skutečnosti a pes jen nehnutě stojí – občas mrkne, aby to nebylo divné, ale jinak se nijak nebrání, což je fajn a velmi to práci zjednodušuje. Pak se musí pes od mydlinek osprchovat, osušit ručníkem, vyfénovat, a nakonec vykartáčovat. No – to bych chtěla vidět, který pejsek by si to dobrovolně nechal líbit, ale třeba se mu to opravdu líbí, když se ani nehne.

Jak dlouho je potřeba dělat tu danou činnost zjistíte podle čáry, která se bude postupně naplňovat. Také je potřeba psa namydlit všude a stejně tak jej všude vykartáčovat. Pokud budete drhnout jen jedno místo, čára přibývat nebude. Což je fajn, protože vy jste tak nuceni se opravdu věnovat zvířeti celému a ne jen jeho ocásku.

Pak zbývá už jen vyčistit chrup, aby měl svěží dech. To je také docela vyvedené – v tu chvíli vidíte pejska hezky z čela. Ten na vás roztomile kouká, jen tak si pokyvuje hlavičkou a občas mrkne. Pokud vám bude někdy smutno, pusťte si tuhle hru a dostaňte se alespoň k čištění zoubků. Věřte, že všechen smutek zmizí. Pejsek  je prostě k sežrání. Stříhání drápků jsem se trochu zalekla, jelikož jsem se bála střihnout příliš, ovšem je to jen hra. I když byste totiž chtěli drápek ustřihnout celý, vždy odpadne jen kousíček, takže pohodička. Na úplném konci můžete ještě psíka dostrojit. Dát mu slušivý obojek či šáteček nebo mašličku. Anebo taky klidně úplně všechno. Velmi pěkné je, že se dají všechny tři věci sladit do stejných vzorů a můžete vybírat z 16 možných. Na druhou stranu je škoda, že se nedá mašlička umístit, kam bychom chtěli, například na ouško, ale vždy jen doprostřed čelíčka.

Až budete s výtvorem spokojeni, dá se (jako vždy) pejsek vyfotografovat a také poté vytisknout. Může vám tak posloužit jako vzor do opravdového zvířecího salonu. Ovšem, zda vám v něm vyhoví a domácí zvířátko podle fotky upraví, odhadnout nedovedu.

A již jen krátce o časovém módu této super hry. Zde musíte během 4 minut obsloužit co nejvíce zvířátek. Budou vám servírována na přeskáčku a vy jim musíte udělat všechny procedury, o kterých bylo psáno výše, kromě konečného strojení. Můžete si tak vyzkoušet, zda je stihnete všechny nebo jen jednoho. Také hru můžete hrát s přáteli a vsadit se, kdo jich udělá víc. Hra se mi opravdu moc líbila a i hudba není nejhorší. Ovšem kdyby zvířátko občas vydalo nějaký zvuk, bylo by to ještě zajímavější.

další herní recenze

Franketory
Justin Bieber Saw Game
A Bride First Kiss
Představení online automatů a karetní hry black jack
Stella Facial Makeover Winx Club

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.