Zuma je podobný typ her jako střílení bublinek. Musíte vytvářet dostatečně velké skupiny stejně barevných kuliček, čímž je odstraňujete z hrací plochy. Každý rok vyjde hned několik her typu Zuma, a proto už je poměrně obtížné se na trhu snadno zorientovat a najít ty lepší kousky. My se v tom pokusíme trochu pomoci a zhodnotíme si v recenzi hru s názvem Zuma Kangaroo. Jak již tedy název napoví, setkáme se s klokanem v hlavní roli. A o tom, jak se to vůbec hraje, zda to vypadá nadějně a má smysl se do hraní pouštět, si napíšeme něco málo v následujících dvou odstavcích.

Autoři si na hráče připravili obrovskou porci úrovní - celkem se můžete těšit hned na čtyři desítky zajímavě připravených úrovní, kde se pořádně vyřádíte. Jistě nemusíte dlouze popisovat, že čím vyšší úroveň, tím se i zvyšuje obtížnost. Ze začátku tedy máte poměrně snadnou práci, ale v posledních úrovních už se opravdu budete pořádně otáčet, aby se vám podařilo hru zdárně dokončit. Hned jakmile si spustíte první úroveň, objeví se klokan a spousta kuliček. Vaším úkolem tedy je trefovat se ke stejně barevným kuličkám a vytvářet skupinky alespoň tří stejně barevných koulí, čímž je odstraníte z hrací plochy a získáte body na konto. Klokan vždy má v zásobě více koulí, s nimiž lze různě manipulovat a můžete si tedy rozhodnout, která z nabízených barev se vám hodí více. Stačí stisknout mezerník a koule se vymění.

Osvědčíte přesnost, odhad i logické myšlení, protože někdy musíte opravdu dobře uvažovat, kam by se koule hodila více. Koule postupují po předem stanovené trase a nesmíte dopustit, aby se dostaly až na konec. Kromě obyčejných kuliček narazíte i na další, bonusové koule. Každá z bonusových kuliček umí něco jiného, což se dozvíte už v menu nebo si to sami vyzkoušíte přímo ve hře. Hra se ovládá kombinovaně. Střílíte a zaměřujete za pomoci myši, ale k výměně kuliček slouží mezerník na klávesnici. Jak se dostáváte do dalších fází, dostanete možnost likvidovat nové barvy, protože ze začátku jich máte jen několik, aby hra nebyla příliš obtížná pro nové hráče, nebo pro ty, kdož se musí seznámit s ovládáním. Také se mění trasy, po nichž kuličky přijíždí.

Od úvodní obrazovky s klokanem se můžete těšit na zvuk progresivní hudby. Kromě hudebního doprovodu si ještě poslechnete různé další zvuky, třeba při volbě úrovně v menu. Po vizuální stránce Zuma Kangaroo rozhodně neexceluje. Klokana si občas můžete splést s králíkem a ani ostatní prostředí nevypadá úchvatně. Hra tedy nejspíš musí mít silné stránky jinde. Najdeme je třeba ve zmíněném počtu úrovní, kdy čtyřicítka je poměrně slušné číslo. Obtížnost se autorům podařilo vyladit celkem dobře, takže ze začátku si na přehnané nároky stěžovat nemůžete a později už se náročnější obtížnost dá očekávat. Hratelnost není špatná, ale to je obecné u všech podobným Zuma her. Autoři do hry nepřinášejí žádnou inovaci, podobných variací už jsme viděli celou řadu. Díky tomu si Zuma Kangaroo nemůže připsat žádné bonusové body, kterými bychom ji odlišili od obdobných her, a proto se zařadí mezi průměr daného žánru. Vyzkoušet si tedy hrátky s klokánkem můžete, ale pravděpodobně u hry příliš dlouhou dobu nevydržíte.

další herní recenze

54 Dead Miles
Little Soldiers
Stella Facial Makeover Winx Club
Police Revenge
Pet Grooming Studio

Hernirecenze.cz

Recenze oblíbených online her. Zaměřujeme se na nejlepší flashové hry, které můžete hrát po internetu. Máte-li rádi hraní her a hledáte nějaké pěkné herní bomby, zkuste tipy z našich recenzí.